Büyü Dünyası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Büyü Dünyası

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Masa 1

2 posters
YazarMesaj
Veronica Lilith Miller
Ravenclaw 1. sınıf öğrencisi
Veronica Lilith Miller

Savaş Tarafın : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Rp Partnerin : Aranıyor
Asanız : Su Tılsımı
Kan durumun : Safkan

Masa 1 Empty
MesajKonu: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 4:17 pm

“Acıktım..."

İksir malzemelerini aldıktan sonra mırıldandığı sözcüklerin ardından; kırtasiye dükkanı yerine Çatlak Kazan'a doğru ilerledi. Hogwarts alışverişi bitmek üzereydi. Bunun verdiği rahatlık gülümsemesinin yayılmasına neden olmuştu. Çatlak Kazan'dan gelen gürültüleri duymaya başlamıştı bile. Elinde tuttuğu büyük poşetlerle biraz komik dursa da; yol da yürüyen çoğu öğrenci, kendi ayaklarının üzerinde durabildiğini kanıtlamak için tek başına gelmiş gibiydi. Bu onunla dalga geçecekler diye düşüncesini alıp götürmüştü. Küçük merdivenlerden çıkarak Çatlak Kazan'ın paslı kapısını araladı. Öğle yemeğini evlerinde yemek yerine çoğu kişi burayı tercih etmiş gibiydi. Cam kenarında ki masaya ilerlerken; birkaç kişinin ona baktığı izlenimine kapıldı. Masaya zarifçe oturduktan sonra yanından geçen görevliyi durdurarak

“Merhaba. Ben bir büyücü pastası ve balkabağı suyu alabilir miyim?"

Dudaklarından dökülen kelimelerin ardından; yüzüne yerleştirdiği gülümsemeyle şirinliğini tamamladı.Cübbesinin kollarını sıvayarak arkasına yaslandı. Cam kenarında olduğundan herkesi tepeden görebiliyordu. Ama o tepeden görürken, kendini daha üstün görmüyordu. Ellerinde malzemelerle ilerleyen çocukların etekleri sokaktan görünmeyi bitirene kada izliyordu. Gözlerini ovuşturdu. Sabahın köründe kalktığından uykusunu alamamıştı. Az sonra masaya gelen tabağ bakınca yüzünde şaşkın bir gülümseme olulmuştu.

“Teşekkür ederim."

Sesinden şaşkınlığı okunuyordu. Beklediğinden çok daha önce masaya konulan büyücü pastasından yemeye başlamıştı bile.

Rp dışı:: Gelmeyin
Daniel Radcliffe
Slytherin 1. sınıf Öğrencisi
Daniel Radcliffe

Savaş Tarafın : Ölüm Yiyen
Patronusun\'uz : ..
Asanız : Kurnaz Ölüm
Kan durumun : SAfkan

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 4:54 pm

Daniel odasıdna oturuyordu. Etrafına bakındı. Odası çok dağınıktı. Fakat canı hiçte toplamak istemiyordu. Dışarıya çıktı. Bahçede ağaçların altına oturdu ve düşünmeye başladı. Canı çok s ıkılıyordu. Ama ne yapacağını biliyordu. Biraz çatlak kazana gidip bir şeyler yese iyi gelirdi belki. Aslında amin değildi. Ama bu düşüncesini farkettiğinde çoktan çatlak kazana gitmek için yola çıkmıştı. Yolda herkez acele acele bir yerlere gidiyordu. Bu gün herkezin işimi vardı ne..

Daniel çatlak kazana gelmişti. Önce şöyle bir içeriyi kontrol etti. Orada bi kız vardı. Daha önce bir kaç kere görmüştü. ''Gidip yanına otursam, tanışsam mı acaba?'' diye içinden geçiriyordu. Ama buna bir türlü cesaret edemiyordu. tanımadığı etmedği bir kızdı.''Ya olmaz derse'' diye geçiriyordu içinden. Bir kızın oturduğu masaya bakıyor, birde önüne bakıyordu.

Kızın oturduğu masanın yanında kocaman bir ağaç vardı. Üstünde birkaç kıpkırmızı elması bile vardı. Bu ağacı çok severdi. Masanın rengi kırmızıydı. Sandalyeleride aynı renkti. Kapıdan girince sol tarafta bulunan saksıdaki mor gülün karşısındaki masaydı bu.. Daniel cesaretlenmişti ağacı görünce.

Çatlak kazana girdi. Masanın yanına giderek:''Oturabilirimiym?'' diye sordu. Çok utandığı için kızın yüzüne bakamıyordu. Kızdan cevap bekliyordu.
Veronica Lilith Miller
Veronica Lilith Miller

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 5:11 pm

Kulaklarında çınlayan sözcüklerin ardından irkilmişti. Gelen çocuğa diktiği gözleri, etrafta gezindi, çocuk ondan gözlerini kaçırıp duruyordu.Siyah çantasından çıkardığı biçim değiştirme ktiabını sert bir şekilde masaya koyup çocuğa baktı. Hogwart ikinci sınıf olabilirdi çocuk, ya da yeni başlamış. Çocuğa boydan süzdüğünde 11 yaşlarında olduğuna emin oldu "Evet. Hogwarts'a mı başlıyorsun sende?" Dedi gülümseyerek, tüğ kalemini çıkardıktan sonra biçim değiştirme kitabında önemli bulduğu büyülerin altını çizmeye başlamıştı. Asıl merak ettiği su büyüleriydi. Oldum olası suyu sevmişti. Ama biçi değiştirme kitabında olacağından emin değildi. Homurdanarak tılsım kitabını çıkarıp biçim değiştirme kitabını kaldırdı. Az sonra mavi gözleri mutlulukla ışıldamıştı. İşte aradığı büyü " İşte buradasın... Aguamenti" Diye mırıldandı.

Çocukla konuşmamıştı daha, hala ondan cevap bekliyordu. Çocuğun gözlerine baktığında kurnazlık ifadesi görmüştü. Dudağını bükerek önüne döndü. Çocuk hangi binaya gitmek istiyordu acaba? Veronica'nın hep hayalini kurduğu bina Ravenclaw veya Slytherin'di. Aslında annesinr Hufflepuff'a gidebileceğini söylediğinde ağlamaya başlamış; o binaya giderse Hogwarts'tan ayrılacağını dair bozulmaz yemin etmişti. Başka bir büyücülük okuluna giderdi. Kuşkusuz hiç biri Hogwarts kadar iyi olamazdı... Diğer okulların binaları hakkında en ufak bir fikri yoktu. Annesine de sormamıştı o da Hogwarts'ta okumuştu. Babası da ve 1 yaşında ki kardeşi de orada okuyacaktı büyük ihtimalle " Ben Veronica... Hangi binaya gitmek istiyorsun? Ben Ravenclaw'a..." Dedi. Yüzü hafifçe kızarmıştı.
Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 5:26 pm

Kız evet demişti. Dan oturdu. Ama kız kitap okuyordu. Arada ir yerlerin altını çiziyordu. Dan etrafına bakınırken birden kız:" İşte buradasın... Aguamenti" diye mırıldandı. Demek aradığı şeyi bulmuştu. Dan içini çekti. Yan taraftaki çiçek bahçesine bakıyordu. İnsanın içini açıyordu bahçe. Rengarenk Gülleri vardı. Ama hepsi uzaktan dikensiz görünüyordu. Güllerin içinde kır çiçekleride vardı. Ne güzel bir ortamdı. Güllerin kokusu daha oturdukları masaya kadar geliyordu. sonra Dan önüne döndü. Yanından geçen garsona : ''bir pasta alabilirmiyim'' demişti. Pastası geldi ve yemeye başladı.

Masada derin bir sessizlik vardı. bu sessiz ortamı kız şöyle bozdu: " Ben Veronica... Hangi binaya gitmek istiyorsun? Ben Ravenclaw'a..." demişti. Demek ravenclaw istiyordu. Güzel bir binaydı. Zekiler hep ravenclawda olurdu.. Yani öyle derlerdi. Ddemekki kız zekiydi. Zten burda bile kitap okumasından belliydi. Bunları düşündükten sonra Dan: ''Ben Daniel. Ben sLytherin istiyorum.İnşallah Slytherin öğrencisi olurum..'' diyorrdu. Kızın Adı Veronicay'dı. Okuldan bir arkadaşı olmuştu Daniel'in.

Daha sonra Dan: ''Neden Ravenclaw?'' diye sordu. Kız kitap okurken bölmüştü. Ama çok merak etmişti. Neden Ravgenclaw da Hufflepuf Değildiki. Merak konusu bir şeydi tabi bu. VeroniCA'DAN CEVAP BEKLİYORDU.
Veronica Lilith Miller
Veronica Lilith Miller

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 6:50 pm

Çocuğa gülümseyerek bakarak bir gül alıp oynamaya başladı. Nedenini o da bilmiyordu. Tarafsız olmak istiyordu aslında Ravenclaw her üç binanında dostuydu. Hufflepuff fazla ezikti. Gryffindor'u istediğinden emin değildi. Gülün yapraklarını yoluyordu. Çocuğn badem şeklinde ki yeşil gözlerine diktiği buz mavisi gözleri, tereddütle etrafa kayarak kendi pastasını üzerinde durdu. Pastasından küçük bir parça alarak yedi. Çocukla sohbet etmek hoşuna gitmişti. ONun için yavaşça yiyordu. Aslında Ravenclaw'u istediğini söyleyince çocuğun 'inekçik' demesinden korkmuştu. O aslında pek inekçik değildi. Derslere de önem vermezdi. Sırf tarafsız olmak için istiyordu bu binayı, annesi zeki olduğunu söylese de yaramazlıkları hepsinden daha çok hükum sürüyordu. "Bilmem... Olmazsa Slytherin. Tarafsız olmak için biraz, keşke yaramazlar için bir bina olsa..." Dedi.

Çocuğa bakıp gülümsedi. Onu anlıyor gibiydi. Mutlulukla önüne dönerek kitabı sertçe kapadı. "Peki, sen niye Slytherin?" Masada ki derin sessizlik bozulmuştu. Şimdi çocuğa daha dostça bakıyordu.
Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 8:19 pm

Kızdan cevap bekliyordu. Bir yandanda çikolatalı, Üsyünde çikolata parçakarlı bulunan pastasından yiyordu. Kız düşünüyordu. Bir yandanda elindeki gül yaprağını parçalıyordu. Birden: "Bilmem... Olmazsa Slytherin. Tarafsız olmak için biraz, keşke yaramazlar için bir bina olsa..." demişti. Demekki Alytherinde düşünüyordu. Belli olmazdı belki bina arkadaşı olurlardı. Ama Daniel Ravenclarlılarıda severdi. Daha sonra oda bir soru sordu:"Peki, sen niye Slytherin?" Daniel illede slytherini istiyordu. Çünkü slytherin özelliklerine uyan bir binaydı. Sinsi planlar düşünen bir çocuktu Daniel. bu yüzdende slytherini severdi ve o binadan olmak isterdi. ''Slytherin.. Benim olmak istediğim bina. Çünkü özelliklerime uyan bir bina. Birde yeşil rengini severim'' dedi. Sonra birlikte gülmeye başladılar. Daniel'in gözleri yşil deyince palamıştı.

Daniel sonra etrafına bakındı ve pastasından yedi. Masada yine bir sessizlik oluştu. Daniel bu sessizliği bozacak bir soru bulmaya çalışıyordu. Ama soruyu bir türlü bulamıyordu. Kızda galiba soru bulamıyordu.
Veronica Lilith Miller
Veronica Lilith Miller

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 8:35 pm

Sırıtarak önüne dönüp pastasından bir parça kopararak "ben de yeşil rengi çok severim. Benim gözlerim mavi, ravenclaw'a gitmeliyim sanırım" Dedi çocuğa bakıp önüne döndü. Düz saçları rüzgar yüzünden önüne gelip duruyordu. Homurdanrak çantasındaki kitapların altına elini götürdü. Sonunda bulduğu yeşil tokayla düz uzun sarı saçlarını toplayarak çantasında ki kitapları masaya koydu. Kitaplar hakkında konuşmayı çocuk sıkıcı bulabilirdi. Ama, başka konu bulamamıştı. "Kitapları aldın mı? Peki hayvan? Ben kedi aldım, adı da Ann" Dedi. Yüzü hafiften kızarmıştı çünkü çok konuşmuştu. Kedisi masanıın altında dolanırken, masanın altına dalıp sarı tüğleri ve Veronica'nın buz mavisi gözlerine benzer gözleri olan kediyi çıkardı. Bacaklarının üstüne koyup onu okşamaya başladı. Çocuktan cevap bekliyordu

Masa 1
1 sayfadaki 1 sayfası